28 marca 2023

26 marca przy Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Ustce odbył się Kiermasz Ciast i Słodkości, którego sponsorami byli między innymi Wojskowe Koło Łowieckie nr 241 „BAŁTYK” wraz z Bankiem Spółdzielczym w Ustce z ogromnym zaangażowaniem i wkładem pracy Pani Agnieszki Chojnackiej – pracownika Banku Spółdzielczego w Ustce.

Zorganizowany kiermasz zaoferował szeroką paletę przepysznych ciast i słodkości, które cieszyły się niemałym uznaniem, a to wszystko w jednym szczytnym celu – na pomoc małej Zosi Pająk, która zmaga się z niezwykle ciężką jak i rzadką chorobą zwaną SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśniowym.

Na nieszczęście tej małej wojowniczki lek, który może zatrzymać postępowanie choroby kosztuje ponad 10 mln zł, czyniąc go najdroższym lekiem świata, a oprócz tego potrzebna jest ciągła rehabilitacja i stała opieka specjalistów. Są to niewyobrażalne koszty, ale jest nadzieja. W tym momencie zorganizowana zbiórka przekroczyła 6 mln zł, a sam niedzielny kiermasz zasili konto Zosi w kwocie 10 789 zł! Jest to wspaniała kwota i pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za wkład i pomoc zarówno w zbiórce jak i organizacji. Oprócz tego na chwilę obecną rozstawione puszki w sklepach: w Duninowie i w mięsno-spożywczym Józefa Andrzeja Dudka w Ustce dadzą dodatkowe 364,64 zł. Kolejne puszki jeszcze czekają na podliczenie.

W dodatku nadeszła wspaniała aczkolwiek tragiczna w sobie wiadomość. Rodzice niedawno zmarłej Nadii, która również walczyła z SMA postanowili wspomóc zbiórkę Zosi i podzielą się środkami jakie udało się im uzbierać co pozwala zakończyć planowanie kolejnych wydarzeń na terenie Ustki na rzecz Zosi Pająk!

 

UPDATE: lek dla małej Zosi został zakupiony i tym samym leczenie się właśnie rozpoczęło! Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy 🙂