9 maja 2023

„Tajemnica Miasteczka” to gra internetowa, w której uczestnicy będą w praktyce poznawać wartości, na których zbudowana jest bankowość spółdzielcza. Przekonają się, że wzajemność, dbanie o siebie nawzajem i wzajemna pomoc to postawy, które sprawiają, że lepiej się żyje i skuteczniej realizuje plany oraz spełnia marzenia. W trakcie wykonywania zadań dowiedzą się jak w tym pomaga Bank Spółdzielczy SGB i co dobrego robi dla miejsca, w którym funkcjonuje.

W Miasteczku, w którym mieszkają nasi bohaterowie, rodzeństwo – Bernard i Rozalia, dochodzi do dziwnych zdarzeń. Wygląda na to, że wszystko zaczęło się od ostatniej burzy. W toku historii gracz dowiaduje się, że przemianę przeszli też mieszkańcy miasteczka – stali się niemili, niepomocni, zawistni. Zniknęła ich, typowa do tej pory, dobroć, troska o wspólnotę i dbanie o siebie nawzajem. Przechodząc przez kolejne rozdziały gracz będzie wykonywał zadania, które w konsekwencji pozwolą naprawić tę dziwną sytuację. Okaże się też, że nie tylko ludzie odczuwają skutki tej felernej burzy i nie tylko z ludźmi bohaterowie będą rozmawiać…
Bank Spółdzielczy SGB znajduje się w miasteczku, którego dotyczy akcja gry. Pracuje w nim tata naszych bohaterów. Bank to nie tylko ważny element fabuły. Pojawiają się zadania, które wymagają interakcji z pracownikami banku. Tata i inni pracownicy, podczas rozmowy z Bernardem i Rozalią, także przybliżają rolę Banku.

 

ZWIASTUN

 

ZARYS GRY

Gra Tajemnica Miasteczka ma 3 rozdziały. Wszystkie są o wzajemności, ale każdy ma trochę inne hasła przewodnie: „pomaganie”, „wspólnota i wspólne dobro”, „troska i wdzięczność”. W każdym rozdziale misja jest zgodna z hasłem przewodnim.

Będą się pojawiać:
I rozdział – 24 kwietnia
II rozdział – 15 maja
III rozdział – 5 czerwca

Serdecznie zapraszamy do odkrywania Miasteczka wraz z bohaterami na stronie www.sgbtajemnicamiasteczka.pl

Najlepiej będą się bawić grając w Tajemnicę Miasteczka dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Młodsze mogą potrzebować wsparcia, ale rozdziały są krótkie, więc wspólna gra nie powinna zająć dużo czasu.

 

KONKURS

Od 8 maja do 19 maja zapraszamy również uczniów za pośrednictwem Szkół Podstawowych do konkursu plastycznego, którego celem jest stworzenie postaci, bohatera gry „Tajemnica Miasteczka”, pokazującej jak funkcjonują Banki Spółdzielcze. Postać zostanie wykorzystana w dalszych etapach gry. Więcej informacji w Regulaminie konkursu plastycznego „Tajemniczy Bohater Miasteczka”.

 

Załączniki do pobrania
Tajemniczy-Bohater-Miasteczka-regulamin.pdf

Regulamin Konkursu „Tajemniczy Bohater Miasteczka” + załącznik nr 1 do Regulaminu (pełnomocnictwo)

Zalacznik-nr-2-oswiadczenie.pdf

Załącznik nr 2 do Regulaminu (zgoda na udział w konkursie)

Zalacznik-nr-3-klauzula.pdf

Załącznik nr 3 do Regulaminu (klauzula informacyjna)