5 lutego 2026

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z komunikatem GPW Benchmark S.A. oraz Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) publikacja stawki referencyjnej WIBID 12M została wygaszona. Stawka ta była dotychczas wykorzystywana do ustalania oprocentowania lokat terminowych 12-miesięcznych oferowanych przez Bank Spółdzielczy w Ustce.

W związku z powyższym lokaty terminowe zawarte jako odnawialne, oparte o stawkę WIBID 12M po zakończeniu bieżącego okresu umownego nie będą automatycznie odnawiane. Po upływie okresu, na jaki lokata została zawarta, zgromadzone środki zostaną postawione do dyspozycji Klienta zgodnie z obowiązującymi zasadami Banku.

Jednocześnie informujemy, że do końca trwającego okresu umownego oprocentowanie lokaty pozostaje bez zmian i zostało ustalone na podstawie ostatnio opublikowanej stawki WIBID 12M z zastosowaniem współczynnika 0,40.

Po zakończeniu bieżącego okresu lokaty w celu dalszego lokowania środków, konieczne będzie zawarcie nowej umowy lokaty na aktualnie oferowanych przez Bank warunkach opartych o obowiązujące stawki referencyjne.

W przypadku pytań lub chęci uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z placówkami Banku Spółdzielczego w Ustce.