12 czerwca 2017

25 czerwca br. w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbędzie się w godz. 11:00 – 17:00 Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” 2017. Impreza jest skierowana do wszystkich zainteresowanych, bez żadnych ograniczeń, w tym do: mieszkańców powiatu słupskiego i miasta Słupska, przyjezdnych oraz turystów wypoczywających nad Bałtykiem, zwłaszcza w pobliskiej Ustce.

Wystąpi ponad dwadzieścia zespołów folklorystycznych. Wstęp na wszystkie prezentacje festiwalowe będzie wolny.  Przedsięwzięcie ma za zadanie kultywowanie i upowszechnianie dorobku niematerialnego dziedzictwa kulturowego wsi, propagowanie tradycji ludowych i folkloru. Głównym celem imprezy jest prezentacja i ocena dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych biorących udział w Festiwalu. Zamiarem organizatorów jest przybliżanie mieszkańcom Słupska i powiatu słupskiego oraz przyjezdnym piękna zawartego w śpiewie, tańcu i muzyce ludowej.

W ramach Festiwalu oprócz prezentacji scenicznych zorganizowane zostaną także inne wydarzenia, w tym: stoiska kół gospodyń wiejskich powiatu słupskiego z wyrobami kuchni regionalnej oraz warsztaty, prezentacje rzeźbiarzy, malarzy i rękodzielników ludowych, gry i zabawy dla najmłodszych.

Imprezę poprzedzi o godz. 10:00 msza święta w intencji twórców ludowych w kościele Mariackim w Słupsku. Po niej zaplanowany jest przemarsz uczestników Festiwalu, z towarzyszeniem Usteckiej Orkiestry Dętej,  do Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Na miejscu ok. godz. 11:20 rozpoczną się oficjalnie prezentacje festiwalowe. Serdecznie zapraszamy.

Impreza odbędzie się pod patronatem Starosty Słupskiego i Prezydenta Miasta Słupska.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017.